خانه هوشمند سامسونگ (SmartThings-Samsung)
خانه هوشمند سامسونگ (SmartThings-Samsung)

خانه هوشمند سامسونگ (Samsung)

پس از مدت‌ها انتظار شرکت سامسونگ بلاخره از نسل جدید فناوری خانه هوشمند خود پرده برداشت. افراد با استفاده از این فناوری می‌توانند منزل خود را از راه دور رصد و کنترل کنند و اگر اتفاقات خاصی در داخل خانه رخ داد، شروع به ضبط ویدئو نمایند. به گزارش وب سایت سامسونگ سنتر به نقل از تلگراف، غول فناوری کره جنوبی پنج سنسور جدید خانه هوشمند از سری محصولات SmartThings را به همراه یک هاب مرکزی برای کنترل این سنسورها معرفی کرده است.

این سنسورها که در نمایشگاه IFA در برلین به نمایش گذاشته شده به گونه‌ای متناسب با درها، پنجره‌ها و دیگر بخش‌های منزل طراحی شده است و می‌تواند رفت و آمدها، موقعیت و حتی رطوبت را تشخیص داده و موارد را از طریق ارسال پیام به تلفن‌های همراه هوشمند، به صاحبخانه گزارش دهد. یکی از این سنسورها، حضور (Presence sensor) نام دارد که می‌تواند مکان کاربران و افراد مورد نظر آنها را تشخیص دهد و – به عنوان مثال – وقتی فرزند از مدرسه به خانه می‌رسد، با ارسال پیامی والدین را از این موضوع مطلع سازد. اندی گریفیتس (Andy Griffiths) مدیر سامسونگ انگلیس پیش تر گفته بود که رویدادهای مربوط به خانه هوشمند از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار خواهد شد. وی می‌گوید به نظر ما در ده سال آینده خانه‌های هوشمند رویداد غالب خواهد بود. گفتنی است سامسونگ سال گذشته شرکت SmartThings را با پرداخت 200 میلیون دلار خریداری نمود. الکس هاوکینسون (Alex Hawkinson) موسس و مدیر عامل SmartThings است.

سیستم کنترل دسترسی خانه هوشمند سامسونگ (Samsung):

سیستم دوربین درب ورودی برای مشاهده و کنترل فضای جلوی درب واحد در نظرگرفته شده است و همچنین این دوربین زنگ اخبار نیز می باشد. که می توان به وسیله آن از طریق وال پد با کاربر صحبت و تصویر فرد را مشاهده نمود و در صورت عدم پاسخگویی،  به وسیله دوربین تصویر فرد در سیستم ذخیره می شود و کاربر می تواند تصاویر آنها را هنگام رجوع به منزل مشاهده کند. سیستم درب باز کن تصویری در جلوی درب اصلی ساختمان قرار گرفته که از طریق کدهای موجود و یا کارت می توان از آن استفاده نمود و کاربر می تواند از طریق وال پد تصویر فرد را مشاهده و درب را باز نماید و در صورت عدم پاسخگویی تصویر فرد ذخیره می شود. در سیستم خانه هوشمند سامسونگ (Samsung)، نیازی به نصب سیستم درب بازکن تصویری جداگانه ای نیست. (خانه هوشمند سامسونگ (Samsung))

خانه هوشمند سامسونگ (SmartThings-Samsung)