خانه هوشمند فیبارو (FIBARO)

خانه هوشمند فیبارو

گروه فیبارو (Fibaro) یک شرکت لهستانی با مسئولیت محدود است که طراحی و تولید سیستم های اتوماسیون ساختمان را انجام می دهد. دفتر مرکزی و کارخانه تولید این شرکت در پوزنان در منطقه Wielkopolska واقع شده است. بنیانگذار و مؤسس این شرکت Maciej Fiedler مدیرعامل فعلی آن است. مدل کسب و کار این شرکت بر اساس سیستم فرانشیز در بیش از 10 کشور به صورت امضا قرارداد انحصاری خرید و فروش محصولات فیبارو است که از طریق یک شبکه توزیع و فروش انجام می شود. بیش از 90 درصد از مشتریان فیبارو از خارج از لهستان جذب شده اند.

این شرکت فعالیت خود را در بخش R&D یک صنعت به نام گروه فیبار در نوامبر 2010 شروع کرد. ساخت یک سیستم بدون سیم اتوماسیون ساختمان که استفاده از آن آسان و نصب آن ساده باشد به عنوان هدف اصلی قرار داده شد. واحد تولید خانه هوشمند فیبارو در نوامبر 2010 راه اندازی گردید و اولین فروشگاه با قرارداد فرانشیز در آوریل 2011 افتتاح شد. در پایان سال 2014 این کمپانی 250 نفر کارگر داشت.

اگرچه صاحب گروه فیبار – Maciej Fiedler – یک طرح کسب و کار ندارد اما یک کمپانی کوچک محبوب را مدیریت می کند که توسط شرکتهای بزرگ جهان تقدیر شده است. این مرد در مدت سه سال، تقریبا از ابتدا یک برند تجاری ساخته است که محصولاتش در کشور خود نسبت به سطح جهانی بهتر شناخته شده است. در حال حاضر نرخ درآمد و فروش این شرکت در رنج صدها درصد محاسبه شده است. این کمپانی از ابتدای تأسیس تا کنون همواره در حال افزایش کارکنان خود بوده است. در سال 2013 فروش داخلی تنها 8% از فروش این شرکت را تشکیل می داد. با گذشت زمان علاقه به اتوماسیون ساختمانها و خانه ها در لهاستان افزایش یافت. فیبارو در جهان به سرعت محبوب تر میشد در حالی که در سال 2012 افزایش فروش یک ساله به نزدیک 500 درصد می رسید. در عرض چند سال این کمپانی دفاتر نمایندگی خود را در گوشه و کنار جهان افتتاح کرد. اگرچه این شرکت در تورفتگی های دیوار و مارکتهای سخت عمل می کند اما وضعیت را خراب نمی کند.

خانه هوشمند فیبارو Fibaro به عنوان پیشروترین شرکت در زمینه تولید محصولات مربوط به سیستم های هوشمند وایرلس ساختمان در اروپا به شمار می رود. تجهیزات شرکت فیبارو به طور کامل نیاز یک پروژه در حال سکونت و بهره برداری را به منظور تبدیل شدن به یک ساختمان هوشمند، بدون هر گونه تخریب زیرساخت و تغییر سیم کشی سنتی را برآورده می­ نماید. پروتکل ارتباطی محصولات Wireless خانه هوشمند فیبارو بر مبنای Z-Wave بوده که بیشترین پایداری را درسیستم های بی سیم دارا می باشد. تنوع امکانات به همراه قیمت مقرون به صرفه و امکان گسترش در هرزمان بدون تخریب، منجر به انتخاب محصولات Fibaro در بسیاری از ساختمان های لوکس درحال بهره برداری، سکونت و یا بازسازی شده است.