خانه هوشمند هانیول (Honeywell)

خانه هوشمند هانیول (Honeywell)

خانه هوشمند..، واژه ای که برای کمپانی های پیشرو در این عرصه یک هدف بزرگ است و دستیابی به آن مساوی است با پول نقد!
گوگل با خرید کمپانی Nest و حتی الجی و سامسونگ به شدت روی این موضوع کار می کنند. nest با تولید ترموستات و سنسورهای حساس به گاز و مونواکسید کربن که از طریق تلفن هوشمند و راه دور قابل کنترل هستند اولین گام واقعی را در این زمینه برداشته است. هم اکنون سنسورهای نست به قیمت حدود ۱۵۰ دلار و ترموستات ها نیز خدود ۴۰۰ دلار در بازارهایی محدود مانند آمریکای شمالی و اروپا عرضه می گردند.

کمپانی آمریکایی هانیول Honeywell که شرکت شماره ۱ دنیا در زمینه سیستم های حفاظت الکترونیک است، با ارائه سیستم هوشمند کنترل حرارت مرکزی خود موسوم به evohome پا به این عرصه گذاشته است. پاناسونیک و Honeywell قراردادی به امضا رسانده‌اند که بر اساس آن ترموستات هوشمند هانیول با سیستم نظارتی خانه هوشمند پاناسونیک، یکپارچه خواهد شد. هانیول برند اول رده‌بندی جهانی سیستم‌های حفاظتی و نظارتی 2015, یکی از بهترین ترموستات‌های هوشمند دنیا را تولید می‌کند. سیستم مانیتورینگ خانه هوشمند پاناسونیک نیز در نوع خود از بهترین‌ها است.

روش کار هانیول (خانه هوشمند هانیول (Honywell)) اینچنین است که در هر اتاق یک کنترل کننده ترموستاتیک هوشمند قرار می گیرد که با یک کنترل کننده مرکزی در ارتباط است و می توان با استفاده از تبلت و یا تلفن همراه هوشمند (پس از نصب نمودن نرم افزار اختصاصی evohome) دمای خانه را کنترل کرد. مهم‌ترین مزیت استفاده از چنین سیستم کنترل حرارت مرکزی این است که شما از راه دور و با استفاده از ارتباط اینترنتی می‌توانید این کار را انجام دهید و دیگر تجربه وارد شدن به یک خانه سرد را نداشته باشید و یا منزل خود را هرگز بیشتر از حد مطلوب گرم نکنید.

evohome همچنین  مجهز به قابلیت گرمایش ناحیه ای (zoning) می‌باشد. به این معنی که کنترل کننده دمای مستقر در هر اتاق می‌تواند برای دمای متفاوتی تنظیم گردد یا دماهای مختلف برای ساعات مختلفی از روز در نظر گرفته شود. برای مثال دمای بالاتری را برای صبح هنگام، قبل از بیدار شدن و دمای پایین‌تر برای ساعات میانی روز می‌تواند در نظر گرفته شود که این امر خود موجب کاهش مصرف انرژی می‌شود. (خانه هوشمند هانیول (Honywell))

کنترل دمای ساختمان به کمک صوت:

شرکت Honeywell ترموستات هوشمندی ابداع کرده است که با صدا فعال می شود، و به کاربر اجازه می دهد دمای خانه را از هر اتاق کنترل کند.
این ترموستات هوشمند با گفتن «سلام» فعال می‌شود و با استفاده از فرمان‌هایی مانند «گرم‌تر کن» و «سردتر کن» کنترل می‌شود. این ترموستات حتی می‌تواند پاسخ دهد و از صاحب خانه بپرسد که دمای اتاق را در چه درجه حرارتی قرار دهد.

خانه هوشمند هانیول (HONEYWELL)