خانه هوشمند ولیان (Wulian)

خانه هوشمند ولیان (Wulian)

شرکت ولیان Wulian یکی از شرکت های پیشگام و پیشرو در زمینه توسعه و تولید تجهیزات مربوط به اینترنت اشیا (IOT) می باشد. این شرکت هم اکنون به عنوان یکی از پروموترهای انجمن Zigbee می باشد (پروموتر به شرکت هایی اطلاق می گردد که عضو هیت رئیسه در انجمن Zigbee بوده و دارای حق رای می باشند) و در کنار شرکت هایی نظیر فیلیپس، اشنایدر، تگزاس ایسترومتنز و … به توسعه این تکنولوژی کمک می نماید. شرکت خانه هوشمند ولیان (Wulian) دارای ده هزار کارمند و ۱۰۰۰ شعبه در چین می باشد و در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به عنوان برترین برند خانه هوشمند در آسیا انتخاب شده و هم اکنون در سراسر دنیا در کشورهایی نظیر آمریکا، آلمان، ایتالیا، استرالیا، فرانسه و … محصولات خود را ارائه می دهند. خانه هوشمند ولیان (Wulian) با داشتن یک تیم فنی و R&D قدرتمند با توسعه تکنولوژی Zigbee آمریکا، تکنولوژی جدیدی جهت توسعه تجهیزات هوشمند بی سیم معرفی کرده است. این تکنولوژی با برخی از اصلاحات بر روی Zigbee سیستمی امن تر، با سرعت بالاتر و قابلیت اطمینان بیشتر را ارائه می دهد.

کنترل لوازم و وسایل خانه:

سیستم خانه هوشمند ولیان (Wulian) با فراهم آوردن امکان کنترل کلیه وسایل خانه تان نهایت آسایش و راحتی را برای شما به ارمغان می آورد. دیگر نیازی به ریموت کنترل های متفاوت نیست موبایل شما جایگزین همه آنها خواهد شد. دغدغه روشن ماندن وسایلی مثل اتو، اسپیلیت و … را نخواهند داشت. در ساعات اوج مصرف پریزهای هوشمند دستگاه های پرمصرف را مشخص کرده و شما با خاموش کردن آنها ضمن کمک کردن به شبکه برق هزینه های مصرف انرژی را کاهش خواهید داد. قبل از رسیدن به خانه با روشن کردن سیستم های سرمایش و گرمایش نظیر فن کویل و اسپیلیت دمای منزلتان در وضعیت مطلوب قرار می گیرد.

سیستم خانه هوشمند ولیان (Wulian) صبح هنگام، قبل از بیدار شدن شما چای ساز یا قهوه ساز را روشن کرده، تستر نان داغ را آماده می کند و شما با خوردن یک صبحانه دلپذیری روزی شاد و موفق را آغاز می نمایید. سیستم خانه هوشمند ولیان (Wulian) همه این امکانات و بسیاری از امکانات دیگر به وسیله تکنولوژی اینترنت اشیاء برای شما فراهم می آورد. دو روش کنترل هوشمند در ذیل بیان شده است.

کنترل از طریق ارتباطات تجهیزات (linkage Control):

سیستم خانه هوشمند ولیان (Wulian) امکان برقرای ارتباط بین تجهیزات هوشمند را فراهم می کند، بدین صورت که اگر یکی از وسایل در شرایط خاصی قرار گیرد تجهیزاتی که با آن مرتیط است عکس العمل از پیش تعریف شده را انجام می دهند. به عنوان مثال اگر قفل هوشمند درب خانه از طریق موبایل باز شد شما دیگر لازم نیست که کاری انجام دهید، سیستم روشنایی فعال گردیده، پرده ها باز/بسته و سیستم تهویه مطبوع آغاز به کار می نماید یا اینکه با ارتباط حسگر حرکت و آژیر جهت سیستم امنیتی در صورتی که حسگر، حرکتی را تشخیص دهد آژیر را فعال نموده و پیام هشداری را بروی موبایل ارسال می نماید. با ایجاد ارتباط میان حسگر سنجش میزان نور، سیستم روشنایی و سیستم کنترل پرده می توانید میزان روشنایی محیط را در حالت بهینه مصرف انرژی قرار دهید.

سناریو پردازی برای خانه:

در سیستم خانه هوشمند ولیان (Wulian) کاربران با توجه به محیط گرافیکی نرم افزار به راحتی می توانند سناریوهای متنوعی را برای شرایط مختلف به دلخواه خود طراحی کنند، شما به راحتی می توانید چندین دستگاه مختلف را به صورتی برنامه ریزی کنید که همزمان و در تعامل با یکدیگر عمل کنند. از پرکاربردترین سناریوها می توان به سناریوهای ورود، خروج، خوابیدن، میهمانی و… اشاره کرد. که شما فقط با یک لمس بر روی موبایل خود چندین عملیات را به طور همزمان اجرا کنید. به عنوان نمونه در هنگام خروج از خانه کافی است که سناریو خروج را در گوشی خود کلیک نمایید تا کلیه سیستم های روشنایی، تهویه مطبوع، صوتی و … خاموش شده و سیستم امنیتی فعال گردد.

خانه هوشمند ولیان (Wulian)

سیستم روشنایی هوشمند:

از اهداف استفاده از سیستم خانه هوشمند ولیان (Wulian) در ساختمان ایجاد آسایش و راحتی بیشتر در کنار بهینه سازی مصرف انرژی می باشد.

یکی از مهمترین قسمت هایی که می تواند در تحقق یافتن این شاخص ها به ما کمک کند سیستم روشنایی می باشد. ایجاد نور با رنگ های مختلف از ویژگی های آن است. به عنوان نمونه در صورت ورود شخص لامپ ها روشن و پس از خروج خاموش می شوند. این سیستم همچنین امکان کنترل روشنایی ها از طریق موبایل و تبلت را برای شما فراهم می آورد.

سیستم هوشمند روشنایی متشکل از کلید سوییچ (جهت خاموش/روشن کردن روشنایی ها)، کلید دیمر (کم و زیاد کردن شدت نور)، انواع حسگر سنجش میزان نور و تشخیص حرکت، کلید کنترل پرده و موتور پرده هوشمند می باشد. سیستم هوشمند با یکپارچه سازی این تجهیزات و امکان اجرای انواع سناریو ها راحتی، آسایش و صرفه جویی در مصرف انرژی را برای ساکنین به ارمغان می آورد.

سیستم مراقبت خانگی هوشمند:

سیستم مراقبت خانه هوشمند ولیان (Wulian) وضعیت لحظه به لحظه سلامت بدنی شما یا افراد خانواده تان را ثبت می کند. حتی شما می توانید در زمان هایی که دور از خانه هستید وضعیت سلامتی اعضای خانواده خود را از طریق موبایل و تبلت تحت نظارت داشته باشید.

این سیستم امکان انتقال بی سیم اطلاعات و ذخیره آن بر روی iCloud را دارا بوده که نهایتا شرایط بررسی آسان و راحت سوابق پزشکی افراد را فراهم می آورد. نظارت بر رشد نوزادان و ثبت وضعیت سلامت افراد خانواده امکانی دیگر است که این سیستم به همراه دارد و این به معنی گسترش و افزایش بررسی وضعیت سلامت افراد خانواده می باشد.

تجهیزات خانه هوشمند ولیان (Wulian):

گیت وی GateWay

  • هسته مرکزی خانه هوشمند

گیت وی دروازه ورود شما به خانه هوشمند ولیان (Wulian) می باشد. این دستگاه به عنوان هسته مرکزی سیستم خانه هوشمند ضمن برقراری ارتباط بین کلیه تجهیزات خانه هوشمند، ارتباط آنها با اینترنت را برقرار کرده و یک سیستم کامل از اینترنت اشیاء را فراهم می آورد.

  • سازگاری بالا

این دستگاه با پشتیبانی از آخرین تکنولوژی های روز بر پایه فن آوری اینترنت اشیاء و جدید ترین نگارش تکنولوژی Zigbee ساخته شده و با سیستم های مختلف بی سیم نظیر wimax، بلوتوث و نسخه هایی قدیمی  Zigbee  یکپارچه می شود.

  • ایمن و پایداری

این دستگاه داده ها را با تکنولوژی بسیار پیشرفته AES کدگذاری می کند. که این مهم نفوذ هکرها به این سیستم را بسیار سخت یا به نوعی غیر ممکن می نماید، همانگونه که تا بحال هیج گزارشی مبنی بر هک شدن این سیستم در هیچ کجای دنیا دریافت نشده است. همچنین این دستگاه دارای ثبات و پایداری بسیار بالا می باشد و می تواند برای مدت طولانی بدون وقفه کار کند. حتی اگر یکی از ادوات سیستم هوشمند از کار بیفتد سایر تجهیزات بدون هیج مشکلی به کار خود ادامه می دهند.

کلید های هوشمند

در سیستم خانه هوشمند ولیان (Wulian) کلیدها کاربردهای مختلفی از قبیل خاموش و روشن کردن چراغ ها، کم و زیاد کردن شدت نور (دیمر)، باز و بسته کردن پرده را دارا می باشند. کلیدهای Wulian دارای ۵ مدل می باشد که سری های لوتوس، آرمیس و دلتا از نوع لمسی و سری آنیسا و اطلس فشاری می باشند. همه کلیدها بر اساس ابعاد استاندارد ایران تولید شده و قابلیت اتصال به سیستم سیم کشی سنتی را دارا می باشند.

لامپ رنگین کمانی هوشمند

لامپ های رنگین کمانی یکی از شگفت انگیزترین تجهیزات خانه هوشمند ولیان (Wulian) می باشند. شما با استفاده از این لامپ ها می توانید از طریق موبایل یا تبلت رنگ نور و میزان نور دهی هر لامپ را به صورت جداگانه و به دلخواه کنترل نمایید. به عنوان مثال اگر در یک لوستر از لامپ های رنگین کمانی استفاده کنید می توانید هر لامپ را در حالیکه همگی از طریق یک کلید روشن و خاموش می شوند به صورت جداگانه دیم کرده یا رنگ آنها را تغییر دهید.

حسگر میزان نور

سیستم خانه هوشمند ولیان (Wulian) با استفاده از این حسگر میزان نور محیط را سنجیده و با ارتباط با سایر تجهیزات کنترل کننده روشنایی نظیر کلیدها، لامپ ها، موتور پرده و کلید کنترل پرده و با توجه به اینکه در چه ساعتی از شبانه روز قرار داریم و با باز و بسته کردن پرده ها و خاموش و روشن کردن لامپ ها، نور محیط را در شرایط مطلوب قرار می دهد.

سیستم کنترل پرده هوشمند

این سیستم شامل موتور پرده  هوشمند و کلید کنترل پرده می باشد که هر کدام به تنهایی قابل استفاده می باشند.

موتور پرده هوشمند امکان کنترل پرده ها را از طریق موبایل و همچنین به صورت دستی فراهم می آورد به این صورت که با کشیدن پرده، موتور پرده به صورت اتوماتیک فعال شده و پرده را باز / بسته می نماید.

کلید هوشمند کنترل پرده، امکان کنترل و سناریو پردازی انواع موتور پرده را توسط سیستم هوشمند فراهم می آورد.

سیستم امنیتی هوشمند

امنیت و ایمنی از مهمترین دغدغه های انسان ها در طول دوران بوده است با پیشرفت تکنولوژی راهکارهای امنیتی نیز توسعه قابل ملاحظه ای داشته اند. با پیدایش و رشد گسترده تکنولوژی اینترنت اشیاء سنسورهای هوشمند نیز کمک قابل ملاحظه ای به گسترش این سیستم نموده اند و اکنون خانه هوشمند ولیان (Wulian) به عنوان یکی از پیشگامان تکنولوژی اینترنت اشیاء سیستم امنیتی قدرتمندی را در جهت رفع این نیاز ارائه می دهد. این سیستم با اتصال به شبکه خانه هوشمند امکان کنترل و نظارت بر منزل و محل کار شما را در هر مکان و هر زمان فراهم می کند. این سیستم هرگونه حرکت، باز و بسته شدن درب و پنجره ها و حتی هر گونه تحرک برفراز دیوارهای جانبی منزل شما را بر روی موبایل یا تبلت گزارش می دهد و در صورت استفاده از سیستم نظارت تصویری می توانید به صورت آنلاین داخل فضای منزل خود را مشاهده کرده و از وضعیت آن آگاه شوید. همچنین می توانید با خاموش / روشن کردن روشنایی ها و سیستم صوتی حضور خود را در منزل شبیه سازی کنید.

دوربین هوشمند

Wulian انواع دوربین های نظارت تصویری HD بی سیم براساس تکنولوژی (Cloud) با قابلیت استفاده در فضاهای داخلی و بیرونی را جهت سیستم نظارت تصویری ارائه می دهد. این دوربین ها امکان گردش ۳۵۵ درجه افقی و۳۲۰ درجه عمودی را دارا می باشند. شما می توانید از طریق موبایل خود دوربین را به اطراف چرخانده و فضای اطراف را نظارت نمایید. Wulian همچنین دوربین های دیگری نظیر دوربین های سوزنی، رومیزی و … را نیز ارائه می دهد.

دستگاه نظارت تصویری دیجیتال (DVR)

این دستگاه در دو مدل ۴ کانال و ۸ کانال عرضه گردیده و امکان اتصال دوربین های آنالوگ معمولی به سیستم خانه  هوشمند را فراهم می آورد.

بدین مفهوم که شما برای نظارت بر مکان های مختلف از هر دوربینی که استفاده کرده باشید با استفاده از این DVR امکان دیدن تصاویر آن با استفاده از نرم افزار سیستم خانه هوشمند ولیان (Wulian) محیا می شود.

حسگر تشخیص حرکت و حضور

یکی از مهمترین تجهیزات خانه هوشمند ولیان (Wulian) حسگرهای تشخیص حرکت و حضور می باشند. این حسگرها  قابلیت ارتباط با سایر تجهیزات هوشمند نظیر کلیدهای روشنایی، سیستم پرده و غیره را دارند اما مهمتر از همه این ها کاربرد آنها در سیستم امنیتی می باشد. در صورت فعال بودن سناریو مربوطه در صورتی که حرکت یا حضور شخصی را حس کند ضمن فعال کردن آژیر، پیام هشداری را بر روی موبایل ارسال می نماید.

حسگر دو جهته

این حسگر امکان تشخیص سمتی (راست یا چپ) که شخص در آن قرار گرفته است را دارد. توسط این سنسور می توان انواع سناریو های امنیتی هوشمند را اجرا کرد. مثلا در صورتیکه حضور شخص را در سمت راست پنجره حس کند سیستم امنیتی را فعال نماید و اگر که در سمت داخل حضوری را حس کرد روشنایی را فعال نماید.

حسگر مغناطیسی درب و پنجره

این حسگر جهت تشخیص باز شدن درب و پنجره به کار می رود. در صورتی که درب یا پنجره باز شود ضمن فعال کردن آژیر خطر پیام هشداری را برروی موبایل شما ارسال می کند. این حسگر در انواع نصب سطحی و داخلی عرضه می گردد.

حصار مادون قرمز هوشمند

از این دستگاه می توان به عنوان حصاری نامریی در فضاهای مختلف استفاده نمود که در صورت شکسته شدن حصار، سیستم هوشمند ضمن فعال کردن آژیر، پیام هشداری بروی موبایل ساکنین ارسال می نماید. این دستگاه از باطری های قابل شارژ برخوردار است که توسط تکنولوژی خورشیدی شارژ می گردند. این امر ضمن کاهش مصرف انرژی موجب افزایش ایمنی و اطمینان بالا در این سیستم  می گردد.

سیستم ایمنی

یکی دیگر از مهمترین دغدغه های افراد ایمنی می باشد، حوادث در زمان عدم حضور در خانه یا در زمان خواب بسیار خطرناک و مخرب می باشند لذا آگاهی شما از شرایط و وضعیت منزلتان در هر زمان و مکان ضروری است. هر چه زودتر از بروز حادثه آگاه شوید می توانید از آسیب به ساکنین و وسایل جلوگیری کرده یا آن را به حداقل برسانید. سیستم ایمنی خانه هوشمند ولیان (Wulian) این امکان را به بهترین نحو برای شما فراهم می آورد.

در صورت نشت آب یا گاز، حسگر نشت آب و گاز با ارسال فرمان به ولوم آب یا اپراتور شیر گاز آن را بسته و پیام اخطاری را ارسال می نماید، همچنین این سیستم می تواند پیامی را برای مرکز آتش نشانی ارسال کند و اقداماتی نیز جهت کاهش آسیب ها، نظیر فعال کردن آب پاش ها و فن های تهویه انجام دهد.

حسگر نشت آب

این حسگر در محلی که امکان نشست آب وجود دارد نصب شده و در صورت تشخیص نشت آب ضمن ارسال پیام هشداری بر روی موبایل شما، فرمان قطع جهت ولو برقی آب صادر می نماید.

حسگر نشت گاز

در صورت تشخیص نشت گاز آژیر حسگر فعال شده و پیام هشداری بر روی موبایل شما ارسال می گردد و همچنین با فعال شدن حسگر، سیستم هوشمند به صورت خودکار فرمانی جهت بسته شدن شیر گاز و باز شدن پنجره ها به اپراتورهای مربوطه ارسال می نمایند.

حسگر دود

در صورت تشخیص دود ضمن فعال کردن آژیر، پیام هشداری را بر روی موبایل شما  ارسال می کند و در صورت مرتبط کردن آن با اپراتور فرمانی جهت باز کردن پنجره ها، فعال کردن اگزاست فن ها و سیستم اطفا ارسال می نماید.

اپراتور شیر گاز

این دستگاه برروی شیر گاز نصب می گردد و شما می توانید بوسیله آن با موبایل خود شیر گاز را باز کرده یا ببندید. همچنین این دستگاه (اپراتور شیر گاز) با مرتبط شدن با حسگر گاز، در صورت تشخیص نشت گاز، شیر گاز را می بندد.

دستگیره درب دیجیتال هوشمند

یکی از محصولات پرطرفدار خانه هوشمند ولیان (Wulian) دستگیره درب دیجیتال هوشمند این شرکت می باشد که بر اساس تکنولوژی Zigbee  تولید شده است.

Wulian اولین شرکت در دنیا می باشد که دستگیره درب با قابلیت کنترل از طریق NFC را تولید کرده است. با این محصول شما می توانید به شش طریق: کارت، رمز عبور، اثر انگشت، تلفن همراه، تبلت، NFC و کلید درب خانه را باز کنید. دیگر نگران فراموش کردن کلید نخواهید بود، حتی زمانی که در خانه حضور ندارید و دوستان یا افراد خانواده به خانه شما مراجعه می کنند در صورت تمایل می توانید به وسیله تلفن همراه خود درب را برای آنها باز کنید. از مهمترین مزایای این سیستم افزایش امنیت خانه شما می باشد. با استفاده از دستگیره درب هوشمند هرگاه که درب خانه شما باز شود  یا خرابکاری بر روی قفل صورت گیرد پیام هشداری بر روی موبایل شما ارسال خواهد شد.

همچنین این محصول با سایر تجهیزات هوشمند مرتبط شده و آنها را کنترل می نماید و بدین وسیله می توانید انواع سناریو را توسط آن اجرا کنید.

  • کد، کارت، اثر انگشت
  • امکان کنترل به وسیله موبایل و تبلت از هر کجای دنیا
  • اولین دستگیره درب دیجیتال با پشتیبانی از تکنولوژی NFC
  • ارسال پیام هشدار برروی موبایل / تبلت در صورت باز شدن قفل یا خرابکاری

فشار سنج هوشمند

دستگاه فشار سنج هوشمند دارای سیلندر بازویی می باشد و بصورت اتوماتیک فشار را اندازه گیری کرده و ضمن ثبت آن در سوابق پزشکی نتیجه را بر روی موبایل شما و حساب کاربری iCloud شخص ارسال می نماید. این دستگاه قابلیت استفاده چندین کاربر را دارا می باشد که میزان فشار خون، ضربان قلب و اکسیژن موجود در خون را برروی نمایشگر دستگاه و موبایل نمایش می دهد. وقتی که فشار خون غیر طبیعی باشد دستگاه اخطاری را بر روی موبایل شما ارسال می نماید و همچنین نموداری را براساس اطلاعات ثبت شده نمایش می دهد که برای شما امکان بررسی نوسانات فشار خون و نبض را در بازه های مختلف زمانی فراهم می آورد. بنابراین شما می توانید وضعیت سلامت خانواده خود را در هر زمان و هر جا تحت نظر داشته باشید.

ترازوی هوشمند

ترازوی هوشمند دیجیتال براساس تکنولوژی Zigbee می باشد و از شبکه بی سیم پشتیبانی می کند.

اندازه گیری وزن افراد، ذخیره سازی، یادآوری و بررسی شرایط وزنی براساس بازه زمانی از کاربردهای این دستگاه می باشد. این امکانات ویژه ای است که ترازو های معمولی قادر به انجام آن نیستند. با انجام تنظیمات ساده و آسان از استفاده این دستگاه لذت ببرید.

پریز برق با قابلیت اندازه گیری انرژی مصرفی

سوکت ها یا پریز ها جهت خاموش و یا روشن کردن تجهیزات برقی استفاده می شوند.برای مثال شما می توانید از طریق این سوکت ها پکیج، آباژور، چای ساز و یا هر وسیله دیگر که به برق متصل می شود را خاموش یا روشن نمایید. این پریز ها همچنین وضعیت روشن و خاموش بودن تجهیز برقی و میزان انرژی – توان مصرفی آن را بر روی موبایل به شما نشان می دهند. پریز های Wulian در دو نوع ثابت و قابل حمل عرضه می شوند.

ترانسمیتر IR

وجود ریموت کنترل های متعدد جهت تجهیزات مختلف از قبیل تلویزیون، سیستم صوتی، اسپیلیت و… در خانه موجب دردسرهای فراوان می باشد بطوریکه در بعضی مواقع آرزو می کردیم چه بهتر بود که همه ی اینها در یک ریموت کنترل خلاصه شوند.

حال Wulian با ارائه ترانسمیتر های هوشمند IR این امکان را فراهم نموده است تا موبایل شما جایگزین ریموت کنترل های متعدد شده و شما از سردر گمی استفاده از آنها نجات یابید.

کلید سناریو

خانه هوشمند ولیان (Wulian) امکان ایجاد و اجرای انواع سناریو ها را برای شما فراهم می آورد.با توجه به اینکه کلید سناریو نیاز به هیچ گونه سیم کشی ندارد شما می توانید آن را در هر جای خانه قرار داده، یا نصب کنید و انواع سناریوها را توسط آن اجرا کنید. مثلا با قرار دادن یک کلید سناریو کنار تختخواب دیگر نیازی نیست که موبایل خود را هنگام خواب نیز همراه داشته باشید.

به وسیله موبایل کلید سناریو به راحتی سناریوهای ضروری را بدون نیاز به موبایل یا تبلت اجرا می نمایید.

پنل صوتی هوشمند

لیست آهنگ های موبایل خود را جستجو کرده، موسیقی دلخواه را انتخاب و با ولوم مناسب گوش کنید. هر یک از اعضای خانواده می تواند در اتاق خود موسیقی مورد علاقه اش را با ولوم دلخواه گوش کند. با ارتباط دادن پنل موسیقی با سایر تجهیزات خانه هوشمند نظیر لامپ های رنگین کمانی، سیستم روشنایی و… می توانید فضایی دلپذیر و آرامش بخشی را در خانه تان تجربه کنید. در این دستگاه قابلیت استفاده از حافظه جانبی را دارا می باشد.

جهت دریافت مشاوره و  اطلاع از آخرین قیمت تماس بگیرید.