زنگ درب هوشمند

زنگ درب هوشمند

کمپانی Nest تاکنون محصولات فناورانه مختلفی برای خانه‌های هوشمند طراحی و تولید‌ کرده‌است که از آنها می‌توان‌ به the E نسخه‌ای ویژه از ترموستات هوشمند، قفل‌های هوشمند و… اشاره‌ کرد ولی این بار این کمپانی با ارائه Nest Hello دست به ابتکار ویژه‌ای زده‌ است. این زنگ درب هوشمند و ویدئویی کارآیی بالایی دارد و نخستین نمونه آن در جهان محسوب می‌شود. Nest Hello می‌تواند تصاویر ویدئویی را با کیفیت HD ضبط کند و زاویه زیادی از محیط اطراف خانه را زیر پوشش خود قراربدهد.

این زنگ درب هوشمند به دوربین، دکمه میکروفون، اسپیکر، چراغ زنگ و همچنین یک چراغ LED برای تعیین وضعیت مجهز است و به همین دلیل کارآیی بالایی دارد. همچنین ازطریق بلوتوث LE به تلفن هوشمند کاربر متصل می‌شود تا بتواند اطلاعات را دریافت کند. دوربین به‌کاررفته در این زنگ به‌گونه‌ای طراحی شده‌است که کاربر می‌تواند فردی که پشت در ایستاده‌ است را از سر تا پا ببیند و چهره‌اش را تشخیص دهد.

Nest Hello همچنین توانایی تشخیص چهره افراد را دارد و می‌‌تواند افراد غریبه را از خویشاوندان یا دوستان صاحبخانه تشخیص‌ دهد این بدان معناست که به‌عنوان مثال اگر مادربزرگتان پشت در باشد به شما بسرعت پیام می‌دهد و نحوه پیامش نیز دوستانه‌تر خواهد بود. ازآنجا که این زنگ در به میکروفون مجهز است می‌توان ازطریق آن، فرمان صوتی هم صادر‌ کرد به‌ عنوان مثال در صورتی که پستچی پشت در است و شما در آن لحظه خانه نیستید می‌توانید از وی بخواهید که بسته پستی شما را پشت در بگذارد.

همچنین این زنگ در به قابلیت Nap Time مجهز است و کسانی که نوزاد دارند و نگران بیدار‌شدن آنها با صدای زنگ در هستند می‌توانند با این قابلیت، زنگ در را قطع کرده و درصورتی که کسی پشت در باشد، از طریق تلفن هوشمند مطلع شوند. اگر هم بخواهید بدانید در چند روز گذشته چه کسانی به خانه شما مراجعه‌ کرده‌اند می‌توانید از قابلیت Sightline آن استفاده کنید. هنوز بهای این زنگ در هوشمند اعلام نشده ولی قرار است در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ راهی بازار شود.