سنسورهای خانه هوشمند

سنسورهای خانه هوشمند

برای رسیدن به امکانات و اهداف  خانه هوشمند نیازمند وجود انواع حساسه (سنسورهای خانه هوشمند) می باشیم تا با گرفتن اطلاعات از این سنسورها درک بهتری از وضعیت کنونی خانه و یا بنا داشته باشیم و بتوانیم از این اطلاعات به منظور پیش بینی وضعیت آتی استفاده کنیم. در واقع مدیریت یک ساختمان بدون وجود سنسورهای مختلف غیر ممکن خواهد بود. در زیر چند نوع از مرسوم ترین سنسورهای مورد استفاده در خانه هوشمند را مورد بررسی قرار می دهیم.

سنسورها در خانه های ما چیز جدیدی نیستند. آلارم خانه بر روی آنها تکیه کرده است، زیرا اولین سیستم الکترومغناطیسی بیش از یک قرن پیش در دسترس قرار گرفت. با این حال، با رشد هوشمندسازی در صنعت ساختمان، حسگرها شایع تر شده اند. این روزها، شما می توانید تعداد زیادی از آشکارسازها را با پوشش طیف وسیعی از استفاده ببینید. در حقیقت، تعداد بسیار زیادی از انواع این سنسورها در دسترس وجود دارد و بسیار دشوار است که بررسی کنیم دامیک ارزش خرید دارد. اما نگران نباشید، کاربردی ترین ها پوشش داده می شوند. در اینجا شش حسگر که در هر خانه هوشمند باید وجود داشته باشند آورده شده است.

سنسور خانه های هوشمند

یکی از انواع سنسورهای خانه هوشمند سنسور حرکتی است. وقتی به سنسورهای حرکت فکر می کنید، ذهن شما احتمالا به سمت امنیت خانه حرکت می کند. پس از همه، این چگونگی استفاده است که در آن ما بیشتر با آنها آشنا هستیم. و البته شما حق دارید. آخرین آلارم های هوشمند به این سنسور ها تکیه می کنند. این پیش فرض ساده است، اگر سنسورها حرکت غیر مجاز را در داخل منطقه خود تشخیص دهند، آژیر بیرونی صدا می کند. چگونه سنسورهای خانه هوشمند پول ذخیره کرده و شما را امن نگه می دارند. اما با توجه به خانه های هوشمند متصل شده و اینترنت اشیاء، سنسورهای حرکت دارای کاربردهای فراوانی هستند. به عنوان مثال، روشنایی هوشمند می تواند راهگشا باشد چرا که نه؟ شما می توانید چراغ ها را بلافاصله هر زمان که وارد اتاق  شدید روشن کنید. شما حتی می توانید یک گام بیشتر پیش بروید: شاید شما می خواهید نور حمام را با تمام توان خود بین دو زمان معین ۶ PM تا ۱۱ PM تنظیم کنید، اما بین ۱۱ AM و سپیده دم تنها در حد یک تابش جزئی باشد. سنسورهای حرکت نیز یک راه عالی برای نگه داشتن چشم “مجازی” در مناطق خطرناک است. به عنوان مثال، هر زمانی که یک کودک یا حیوان خانگی به استخر شنا نیاز دارد، می توانید هشدار دریافت کنید. یکی از بهترین مدل هایی که در نظر گرفته شده، سنسور حرکت SmartThings سامسونگ است که هزینه آن ۳۹٫ ۹۹ دلار است.

البته سنسورهای خانه هوشمند زیادی وجود دارد که می توانید به این لیست اضافه کنید (اگر قبلا یک سنسور آتش یا آشکارساز مونوکسید کربن در خانه خود نصب نکرده باشید، قطعا باید یکی را انتخاب کنید – به عنوان یک دستگاه هوشمند). اما قبل از اینکه نتیجه گیری کنیم، بیایید گامی رو به عقب برداریم و به آینده سنسور ها نگاه کنیم. چه چیزی انتظار داریم در چند سال آینده ببینیم؟ خوشبختانه پاسخ آن حسگرهای مصنوعی است.

یک سنسور مصنوعی قادر خواهد بود به یک سوکت برق وصل شود و همه چیز را در اتاق کنترل کند. یک نمونه اولیه که در کنفرانس ACM CHI در ماه مه ۲۰۱۷ معرفی شد، دارای ۱۰ سنسور جاسازی شده است که همه چیز را از صدا و رطوبت تا نویز الکترومغناطیسی و حرکت نظارت می کند. اگر این کار موفقیت آمیز باشد، سنسورهای مصنوعی ثابت خواهند کرد که روش بسیار ارزان تر و ساده تر برای تبدیل خانه های قدیمی به یک محل آنلاین می باشند. آیا شما از سنسورها استفاده می کنید؟ در نتیجه، به شما گفته شده است  که شش سنسور مفید وجود دارند که هر علاقه مند به خانه های هوشمند باید آنها را نصب کند. آیا با انتخاب ما موافقید؟ آیا شما از سنسورها استفاده می کنید و یا برای سنسور های مصنوعی آینده صبر می کنید؟ شما می توانید تمام افکار و نظرات خود را در زیر بیان کنید.