سیستم صوتی هوشمند

سیستم صوتی هوشمند

سیستم صوتی هوشمند يكي ديگر از توانايي هاي خانه هوشمند است که توانایی کنترل سيستم هاي صوتی و تصويری و يا تجهيزات تكميل كننده اين سيستم ها را دارا می باشد. مي توان با استفاده از سیستم صوتی هوشمند، موسیقی های مختلفی را در نقاط مختلف ساختمان پخش کرد و یا با کمک سیستم صوتی بسیار پیشرفته آن از بالاترین سطح کیفی صدا و نور بهره برد.

شما ممكن است چند تلويزيون در خانه داشته باشيد و برای هر کدام يك سيستم صوتی و تصويری مجزا تهيه کرده باشيد. خانه هوشمند توانایی انتقال صدا و تصویر دستگاه های صوتی و تصويری، از يك نقطه به نقطه ديگر، بدون نياز به سيم كشي اضافی را به شما می دهد.

اگر در سیستم اتوماسیون خانگی خود پنل لمسي و یا ريموت كنترل سیستم صوتی هوشمند در اختیار داشته باشید می توانید تمامی دستگاه های صوتی و تصویری مانند  ويدیو، تلویزیون، رسيور و… را به صورت کامل و در هر نقطه ساختمان کنترل کنید. در سیستم خانگی هوشمند، موسیقی در تمام بخش ها و مناطق مختلف خانه قابل شنیدن است.

در واقع اینگونه به نظر می رسد که هر کدام از قسمت های خانه (نظیر پذیرایی، اتاق خواب، لابی، آشپزخانه و…)، دارای یک سیستم پخش موسیقی مجزا و مربوط به خود هستند. حال آنکه این پردازنده مرکزی سیستم هوشمند است که موسیقی را به صورت مستقل و با توجه به سلیقه کاربر پخش می نماید.

برخی از امکانات و قابلیت های سیستم صوتی هوشمند عبارتند از:
  1. استفاده از آمپلی فایر و مدارات دیجیتال جهت تولید صدایی با کیفیت Hi.Fi و حذف نویزها و سایر اختلافات مربوطه
  2. برقراری ارتباط با سایر تجهیزات هوشمند خانه و اجرای سناریوهای ترکیبی مختلف
  3. حذف کنترلرهای متعدد موجود (برای مثال کنترل تلویزیون، دی وی دی و…) و کنترل از طریق تجهیزات هوشمند و تلفن همراه
  4. تلفیق با سیستم نورپردازی هوشمند و ارائه سناریوهای جذاب
  5. امکان پخش موسیقی توسط سیستم خانه هوشمند
  6. امکان انتقال آرشیو موسیقی به سیستم خانه هوشمند
  7. امکان کنترل سیستم از طریق مانیتور لمسی، ریموت کنترل، موبایل، تبلت و…
  8. امکان انتخاب و پخش موسیقی جهت هر بخش از ساختمان به صورت مجزا و مستقل
  9. استفاده از باند های ضد آب جهت فضا هایی چون استخر، حمام و …

در واقع سیستم صوتی هوشمند علاوه بر اینکه کمک خواهد کرد تا به راحتی برای قسمت های مختلف خانه موسیقی متناسب با آن قسمت را انتخاب کنید، می تواند امکان پخش و یا عدم پخش صدا (اعم از صدای تلویزیون، سینمای خانگی و…) در تمام یا برخی از قسمت های خانه را فراهم نماید.