پرده برقی هوشمند

پرده برقی هوشمند

یکی از امکانات یه خونه مدرن و امروزی، پرده برقی هوشمند است. پرده برقی هوشمند خونه در حالی که ظاهرا مثل همون پرده های نرمال و عادی هستند، اما به کمک یه ریموت و یا گوشی هوشمند، صاحب خونه رو از باز و بسته کردن دستی پرده ها بی نیاز می کنند. سیستم BMS (سیستم هوشمند ساختمان) میتونه با کنترل پرده ها امکانات زیادی رو از لحاظ برنامه ریزی و استفاده بهینه از انرژی و همچنین نور پردازی بهتر و استفاده از مفهوم Day Lighting به ارمغان بیاره. توضیحی کوتاه در مورد اجزاء تشکیل دهنده پرده برقی هوشمند میتونه کمی موضوع رو شفاف تر کنه…

خیلی ها فکر می کنند که پرده برقی هوشمند یعنی لوردراپه یعنی فقط میشه این نوع از پرده ها رو کنترل کرد در حالی که در مورد کنترل پرده ها هیچ گونه محدودیتی وجود نداره و به تناسب وزن پرده و نحوه باز شدن اون موتوری با توان مناسب انتخاب می شه که راه اندازی آن بسیار ساده است.

و اما در خونه ای که مجهز به سیستم هوشمند باشه این پرده ها هم می تونن تحت سناریو ها و برنامه های متنوعی کنترل بشن. به عنوان مثال پرده هایی که از روی مانیتور سیستم خانه هوشمند انتخاب می شوند، می توانند با طلوع آفتاب باز شده و با غروب آفتاب مجددا بسته شوند. حال آنکه پرده دیگری در این خانه هوشمند می تواند با سناریوی از پیش تعیین شده در ساعت 9 صبح باز شده و در ساعت 12 ظهر به صورت اتوماتیک بسته شود. و یا اینکه هر وقت صاحب خانه هوشمند اراده کند با ریموت کنترل مرکزی ساختمان هوشمند، پرده هایش را باز کند. امروزه طراحان و مهندسين استفاده از پنجره هاي بزرگ و يا نماهاي كاملا شيشه ای و یا حتی پنجره های متعدد پیوسته را براي رسيدن به بيشترين مقدار ديد خارجي و تأمين حداكثر نور خارجي و زیبایی نمای ساختمان، در پروژه هاي خود مد نظر قرار مي دهند. این مهم میتونه تاثیر بسیار بالایی در به حد اقل رسوندن میزان مصرف انرژی داشته باشه و همانطور که میدونید رسالت خانه های هوشمند مدیریت و مصرف بهینه انرژی است که علارقم پایین آمدن هزینه های جاری منزل آینده بهتری رو برای فرزندانمون فراهم کنه اما بديهي است که فضاهاي داخلي و به طبع تجهيزات داخلي ساختمان در برابر تابش مستقيم نور خورشيد به شدت حساس هستند و در صورت عدم محافظت منطقي در برابر نور خورشيد كيفيت و عمر آنها به سرعت پايين مي آيد حال مدیریت کردن این شرایط که بتونیم مصرف بیهنه انرژی داشته باشیم و از وسایل خونه در مقابل اشعه آفتاب محافظت کنیم رو میتونید به سیستمهای هوشمند بسپارید …

پرده های برقی قابل استفاده در خانه هوشمند:

موتور پرده های رول از نوع موتورهای تویوبلار می باشد. این موتورها بصورت لوله ای بوده و درون لوله بالایی که پارچه پرده ای به آن وصل می شود قرار می گیرند این پرده ها به صورت بالا و پایین رونده کار می کنند و با چرخش موتور به سمت چپ یا راست گرده را بالا و یا پایین می برند و پارچه برده ای را به صورت رول بر روی لوله اصلی جمع می کنند.

کرکره های برقی در خارج پنجره ها جهت امنیت بیشتر ساختمان و همچنین تنظیم نور استفاده می گردد.

سیستم پرده برقی هوشمند

سیستم هوشمند را می توانید طوری تنظیم کنید که در هنگام ورود شما به منزل وقتی کارت مخصوص را روی دستگاه کارتخوان کشیدید، همزمان با خاموش کردن دزدگیر و بازکردن درب منزل و فعال کردن روشنایی اتوماتیک در تمام خانه، پرده برقی هوشمند منزل شما نیز بصورت اتوماتیک باز شود و یا در هنگام خروج از منزل بسته شود. کنترل از طریق ریموت، تلفن و موبایل نیز مانند کنترل سایر تجهیزات در مورد پرده برقی هوشمند، همه امکان پذیر است. استفاده از چوب پرده های برقی هیچ محدودیتی در انتخاب نوع پرده ها ایجاد نمی کند. پرده های پارچه ای، لوردراپه، بالارو و یا کناررو هیچکدام در این زمینه محدودیتی ندارند و فقط کافی است موتور مناسب را انتخاب کنید. اغلب در مورد پرده های لوکس، قسمت زیرین پرده که در پشت پرده اصلی و برای جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب نصب می شوند برای کنترل مناسب ترند. با باز یا بسته کردن این پرده عملاً می توانید میزان تابش آفتاب را به داخل کنترل کنید بدون اینکه تزئینات زیبای پرده منزل شما تغییری کنند. البته این ها همه به سلیقه شخص شما بستگی دارند و محدودیتی در کنترل وجود ندارد.

– امکان کنترل همه پرده های برقی از طریق مانیتورهای لمسی، تبلت و یا گوشی های اندرویدی، تلفن کنترل، فرمان تلفنی و ریموت کنترل دستگاه علاوه بر ریموت مستقل پرده ها  وجود دارد .

– قابلیت کنترل هر پرده دلخواه جهت باز و بسته شدن براساس نور شب و روز

– قابلیت بستن همه پرده ها در هنگام خروج از منزل و بازکردن آنها در هنگام ورود توسط دستگاه بصورت خودکار.

– قابلیت کوک کردن ساعت باز شدن پرده ها در هنگام صبح .

جهت تهیه پرده برقی و برقی کردن انواع پرده و هوشمند کردن آن با ما تماس بگیرید.