انتقال تصویر دوربین مداربسته

انتقال تصویر

قابلیت انتقال تصویر یکی از مهم ترین نیاز ها و درخواست های مشتری های از سیستم ها نظارت تصویری میباشد.

انواع سیستم های انتقال تصویر:

1-انتقال تصویر با روش Valid IP در پهنای باند اینترنت قابلیتی است که در دستگاه های DVR قدیمی وجود داشته و برای راه اندازی این نوع از انتقال تصویر که کاری پیچیده زمان بر و هزینه زاست که در آخر انتقال تصویری با قابلیت اطمینان بالا و کیفیت قابل قبولی را نیز به مشتری ارائه نخواهد داد و در حال حاضر منسوخ شده است.

2-انتقال تصویر به وسیله ی اینترانت که مجموعه های مورد نظر با استفاده از یک شبکه ی محلی به هم متصل می شوند و این گونه اطلاعات در سیستم مبدا (مکانی که دوربین مداربسته وجود دارد) در مقصد (اتاق مونیتورینگ) قابل استفاده است. این روش روشی بسیار حرفه ای و برای مجموعه هایی با تعداد بالایی از دوربین ها و سیستم ها مناسب است و قابلیت اطمینان بالا و دسترسی های فوق العاده ای دارد اما هزینه ی اولیه و نگهداری بسیار بالایی را تحمیل می کند.

3-ارتباط رادیویی اننتقال تصویر به وسیله ی دیش های رادیویی که مجموعه های مورد نظر با استفاده از یک رادیو محلی به هم متصل می شوند و این گونه اطلاعات در سیستم مبدا (مکانی که دوربین ها وجود دارد) در مقصد (اتاق مونیتورینگ) قابل استفاده است. این روش روشی حرفه ای و برای مجموعه هایی با تعداد زیادی دوربین در فواصل مختلف و در شرایط مکانی با دسترسی سخت مناسب است و قابلیت اطمینان قابل قبولی دارد و هزینه ی اولیه نسبتا بالایی دارد اما گزینه ای مناسب برای شرایط خاص که دسترسی به اینترنت وجود ندارد است.

4-از دیگر روشهای انتقال تصویر برای فواصل دور استفاده از بستر فیبر نوری می باشد که تا کیلومترها قابلیت پاسخگویی دارد. این روش از انتقال تصویر به دلیل نیاز به مجوز برای حفاری در سطح معابر عموما برای ارگانها مانند شرکتهای کنترل ترافیک کاربرد دارد.

5- نرم افزار های انتقال تصویری برای دستگاه های DVR و NVR  نسل جدید وجود دارد این دستگاه ها به وسیله ی کابل شبکه مودم متصل می شوند و  هر دستگاهی یک کد اختصاصی و یک پنل کاربری مجزایی در فضای ابری (CLOUD) از قبل مشخص شده در کارخانه دستگاه سازنده دارد. سپس با نصب نرم افزار موبایلی و یا ورود به پنل کاربری با استفاده پی سی در سایت مورد نظر می توان اطلاعات را به وسیله ی اینترنت دریافت کرد و تصاویر و اصوات را دریافت کرده و به کنترل سیستم نظارتی پرداخت.