دوربین مداربسته دالمایر

دوربین مداربسته دالمایر

شرکت دالماير (Dallmeier) آلمان تولید کننده دوربین مداربسته دالمایر یکي از پیشروان تحقیق، توسعه و تولید سیستم مداربسته در جهان بوده و تولیدات این شرکت علاوه بر احراز گواهینامه های استاندارد جهانی، گواهینامه های تخصصی نظیر DGUV و VDS را نیز کسب نموده است.

   

این شرکت با ارائه راه حل های ویژه  جهت مراکز صنعتی، نظامی، شبکه مالی، شبکه های پخش و توزیع فرآوردهای مختلف و معابر شهری، گام مهمی در ارتقاء کاربری و بهره برداری بهینه از این سیستم برداشته است. علاوه بر موارد فوق دوربین مداربسته دالمایر هر ساله جزو بهترين توليدات و دستاوردها در نمايشگاه ها و مسابقات بين المللي مي باشد.

این شرکت ارائه دهنده راه حل کامل نظارت تصویری (انواع دوربین، ضبط کننده و نرم افزار های مدیریت تصاویر) بوده و از جديدترين محصولات آن دوربين چند سنسوره پانومرا (Panomera) مي باشد که به عنوان اختراع ثبت شده جایزه بهترین سیستم امنیتی دنیا را نیز اخذ نموده است.

اين محصول منحصر بفرد (دوربین مداربسته دالمایر)، قابليت تصويربرداري با رزولوشن تا  149 مگاپيكسل با 30 عكس در ثانيه (ريل تايم) در نور 0.002 لوكس و همچنين وضوح كامل در تمام نقاط تصوير (تصوير زنده و تصاوير ضبط شده) را دارا  مي باشد. عليرغم محدوديت هاي تكنولوژي (سرعت کمتر تصاویر و نور زیاد) در تصوير برداري رزولوشن بالا، شركت دالماير با نوآوري بي نظير خود توانسته دوربين پانومرا را به عنوان بهترين راه حل براي فضاهاي باز و وسيع به نام خود ثبت نمايد.

مهمترین ویژگی تولیدات شرکت Dallmeier، ارتقاء سیستم از یک ابزار نمایش تصویر صرف، به یک ابزار کاربردی هوشمند و هدفمند جهت مقاصد مختلف می باشد. آنالیز و مقایسه سازی تغییرات تصویری در یک ساختار نرم افزاری قدرتمند، ارتباط با سیستم های دیگر از طریق اینترفیس های مورد نیاز، تلفیق اطلاعات این سیستم ها با تصاویر مرتبط و عکس العمل هوشمند سیستم بر اساس تعاریف انجام شده، قابلیت منحصر به فرد محصولات این شرکت محسوب می گردد.

معرفی فن آوری SEDOR

فن آوری SEDOR شرکت Dallmeier، یک سیستم نرم افزاری مبتنی بر ماژول جهت تحلیل تصاویر است. این فن آوری در عین انعطاف پذیری، مبتنی بر الگوریتم بسیار پیچیده‏ای است که بیشترین دقت را در تحلیل و کمترین خطا را در تشخیص دارد.

فن آوری SEDOR با محصولات دیگر Dallmeier کاملا یکپارچه است و دارای رابط هایی نیز می باشد. این فن آوری از سال 1992 توسط شرکت Dallmeier به بازار عرضه شده و تمام خدمات، تعمیرات و پشتیبانی آن نیز بر عهده این شرکت است.

معرفی دستگاه DVS 1600

این دستگاه، یک دستگاه ضبط صدا و تصویر 24 کاناله است که 16 کانال آن به عنوان کانال‏های تحلیلی کاربرد دارند.

انواع DVS 1600

–        آنالوگ

دارای 24 کانال آنالوگ ویدئویی برای ضبط تصاویر، امکان ضبط همزمان به صورت real-time، قابلیت stream  کردن، نمایش زنده،playbackو دسترسی از راه دور. امکان تحلیل تصاویر تا سقف 16 کانال

–         IPS

دارای 24 کانال ویدئویی تحت شبکه برای ضبط تصاویر، امکان ضبط همزمان به صورت real-time، قابلیت stream  کردن، امکان دسترسی از راه دور، پخش زنده و playback. قابل پخش با فرمت های H.264، MJPEG  و MPEG-4و امکان تحلیل تصاویر تحت شبکه تا سقف 8 کانال.

امکانات DVS 1600

–         نرم افزار تحلیل تصاویر SEDORشامل:

·         Intruder: بهترین روش تحلیل تصاویر، اشیای موجود در یک منطقه، ورود، خروج، ظاهر شدن،  ناپدید شدن، پرسه زدن و ارائه دهنده الگوریتم های هوشمند برای جلوگیری از هشدار اشتباه جهت حفاظت محیطی.

·         Art-Protection: جهت تشخیص سرقت یا تماس با اشیا و مناسب برای موزه ها.

·         Traffic: تشخیص ازدحام، خودروهای متوقف شده، موانع یا اشیای موجود در جاده، شمارش و طبقه بندی، سنجش مسافت یا محاسبه سرعت متوسط.

·         People Counting : شمارش افراد و اشیا.

·         Wizard: برای هر یک از نرم افزارها.

–         امکان  ضبط  تصاویر ، تا سقف 16 کانال ورودی آنالوگ و 8 کانال ورودی IPبه صورت HDو با کاربری کامل DMS 240

رابط ها

DVS 1600  دارای رابط های محلی است و می توان آن را با رابط های متمرکز Event Managerادغام کرد.

–         رابط های محلی DVS 1600

·         Pguard

·         XMLبرای تمامی رویدادها

·         HW i/o(5 خروجی، 30 ورودی)

–         رابط های متمرکز Event Manager

نرم افزار Event ManagerDallmeierجزء سیستم SEDORاست و به عنوان رابطی میان Dallmeierو بقیه سیستم ها کار می کند. سیستم های خارجی توسط سوکت های tcp/ipیاHW i/o  یکپارچه می شوند. هر رویداد ورودی بر روی یک نقشه رویداد ذخیره می شود و توسط قوانینی درون هسته Event Managerبا یکدیگر ترکیب می شوند. رابط های خروجی مختلف توسط یک Multi Plexerخروجی و از طریق XML، I/O، DBو … تشخیص داده می شوند.

Event Managerدر Dallmeier SemSyیکپارچه شده و از یک SemSy Mapپیشرفته به عنوان مهم ترین رابط کاربری استفاده می کند.

این برند توسط شرکت ایرساتا ارائه نمی شود.