دوربین مداربسته بوش

دوربین مداربسته بوش

حفاظت از جان انسان‌ها، ساختمان‌ها و دارایی‌های ارزشمند هدف شرکت بوش آلمان است که این شرکت نام‌آشنای آلمانی را به تولید محصولاتی چون سیستم‌های هشدار صوتی تخلیه ساختمان، تجهیزات نظارت تصویری، تشخیص تهاجم، تشخیص آتش و همچنین سیستم‌های مدیریتی و کنترل دسترسی تخلیه ترغیب کرده است. در مقاله حاضر نگاهی اجمالی خواهیم داشت بر دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های نظارت تصویری بوش آلمان.

محصولات بخش امنیتی بوش شامل تجهیزات نظارت تصویری (دوربین مداربسته بوش) مانند : انواع دوربین مداربسته آنالوگ, دوربین مداربسته IP, دستگاه های ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته (DVRNVR و …), لنز دوربین مداربسته, لوازم جانبی دوربین مداربسته و … می شود. از محصولات دیگر این شرکت می توان به سیستم های کنترل تردد, آتش نشانی, محصولات ویدئو کنفرانس و صدا اشاره کرد.

ویژگی‌های دوربین مداربسته بوش عبارتند از:

منعطف و کامل

دوربین مداربسته بوش دامنه انتخاب گسترده‌ای را به مشتریان ارائه می‌کند که شامل دوربین دام ثابت (FLEXIDOME)، دوربین بالت (DINION) و دوربین باکس (DINION) با رزولوشن‌های بیش از 5 مگاپیکسل و قدرت تفکیک در نور پایین، برای مثال تکنولوژی در نور ضعیف (استارلایت) بوش می‌شود. بوش محصولاتی متنوع را تولید می‌کند تا بتواند پاسخگوی نیاز تمام کاربران باشد. چه دوربین مداربسته بوش را برای یک فروشگاه کوچک بخواهید، چه برای یک مرکز صنعتی بزرگ، ترکیبی هوشمند از این دوربین‌ها راه حل‌های مناسبی را برای ثبت تصاویری واضح و مشخص در فضاهای داخلی یا خارجی، در ساعت روز یا شب ارائه می‌دهد. ازاین گذشته آنالیز تصویری داخلی استاندارد دوربین مداربسته بوش این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوان از داده‌های تصویری ثبت شده برای کاربردهای دیگری به جز اهداف امنیتی استفاده کرد.

آنالیز تصویری فراتر از اهداف متداول امنیتی

در حال حاضر تمام دوربین‌های 4000i، IP 5000i و IP 6000 مجهز به سیستم آنالیز تصویری هستند و این قابلیت برای دوربین مداربسته بوش نه یک آپشن که یک مورد ضروری و استاندارد است. بنابراین داده‌های با ارزش را می‌توان به سرعت از میان ساعت‌ها تصویر ذخیره شده بازیابی کرد. سیستم در صورت لزوم به کاربر هشدار می‌دهد تا سطح امنیت به 24/7 ارتقاء یابد. اما این پایان راه نیست، چرا که این دوربین‌ها علاوه بر تشخیص خودکار و پیشرفته تهاجم دارای هشدارهای به موقع این امکان را برای کاربر فراهم می‌آورد تا فراتر از اهداف امنیتی صرف عمل کند و از تصاویر برای تصمیم‌گیری‌های تجاری آگاهانه‌تر بهره بگیرد. برای نمونه آمار مربوط به کسب و کار گردآوری می‌شود و من باب مثال می‌توان ضمن حفظ امنیت ورودی اصلی، تعداد افرادی را شمرد که به فروشگاه وارد یا از آن خارج می‌شوند. داده‌های ویدئویی برای کمک به اجرای قواعد مربوط به امنیت و سلامت نیز به کار برده می‌شود. چنانچه تعداد افراد حاضر در صف انتظار از حد معینی تجاوز کند، هشدار به صورت خودکار به کاربر ارسال می‌شود، دستاورد چنین قابلیتی بالا رفتن سطح خدمات است.

حوزه‌های تخصص

برای این که تصاویر ثبت شده بالاترین ارتباط را با هدف تعریف شده داشته باشد، باید علاوه بر قابلیت‌های آنالیز ویدئویی دوربین‌ها، کیفیت تصاویر نیز در نظر گرفته شود. دوربین‌های IP 4000i، IP 5000i و IP 6000 با رزولوشن‌های مختلف از 720 پیکسل تا 5 مگاپیکسل با سرعت 60 فریم بر ثانیه در دسترس است. تکنولوژی استارلایت بوش در دوربین‌های جدید بالت مادون قرمز 6000i استارلایت DINION IP و دوربین‌های دام و باکس ثابت 6000 استارلایت FLEXIDOME IP و DINION IP به کار رفته است. این تکنولوژی با رزولوشن 1080 پیکسل و سرعت 60 فریم بر ثانیه ترکیب شده است تا تصاویر رنگی واضح و دقیقی حتی در موقعیت‌های با نور بسیار پایین به دست آید.

نصب آسان

تمام دوربین‌های تحت شبکه 4000i، 5000i و 6000 به صورت ویژه طراحی شده‌اند تا سهولت نصب به حداکثر برسد. واسط کاربری گرافیکی تمام این دوربین‌ها یکسان است، بنابراین اگر نصاب دوربین مداربسته واسط گرافیکی یکی از این دوربین‌ها را بشناسد، از عهده نصب تمام آنها برخواهد آمد. یکسان بودن اصل نصب نیاز به آموزش و زمان تنظیم را کاهش می‌دهد. همچنین یکسان بودن پلتفرم تمام این دوربین‌ها سهولت نگهداری و سازگاری با دستگاه‌های قدیمی‌تر را تضمین می‌کند. برای تمام محصولات فقط به یک سخت افزار نیاز است که می‌توان آن را با عرضه ویژگی‌های جدید ارتقاء داد تا دوربین در آینده نیز عملکرد مطلوب داشته باشد و بتوان از نرم افزار شخص سوم و راه‌حل‌های ضبط تصویر در دوربین مداربسته بوش استفاده کرد.

  • آداپتورهای محل قرارگیری دوربین و جعبه‌های نصب سطح مانند کابل‌کشی آسان
  • لنز وریفوکال خودکار: فوکوس خودکار پس از نصب دوربین انجام می‌شود و برای جابجا کردن دوربین نیازی به دوربین نیست.
  • فراگیر بودن تجهیزات جانبی زمان نصب را کاهش می‌دهد.
  • یک مرحله‌ای شدن پیکربندی و کالیبراسیون آنالیز تصاویر با استفاده از حسگر ژیروسکوپی داخلی

سیستم های پیشرفته نظارت ویدئویی کمپانی بوش (دوربین مداربسته بوش) با کیفیت بسیار بالا و در مدلهای متفاوت برای تمامی کاربردهای مورد نیاز نظارتی (از دوربینهای با طراحی زیبا و به‌منظور کارکرد در داخل ساختمان‌ها تا دوربین های با کارایی بسیار بالا در موقعیت های دشوار و پر مسئولیت) بهترین گزینه ها را در اختیار مشتری قرار می دهد. محصولات بوش در این حوزه شامل انواع دوربین های تحت شبکه، دوربین های آنالوگ، اینکودرها و دیکودرها، دستگاه‌های ضبط تصویر، نرم‌افزارها، سرورها، مانیتورها، سیستم‌های سوئیچینگ، کی‌بردها ونیز متعلقات جانبی می‌باشد.

نظارت تصویری تخصصی برای همه افراد فراتر از اهداف ایمنی معمول عمل می‌کند و با بهره‌گیری از آنالیز تصویری داخلی به عنوان استاندارد در دوربین‌های تحت شبکه 4000i، 5000i و 6000 نیازهای مشتریان را به بهترین وجه برطرف می‌کند.

شبکه DIVAR و راه‌های ضبط تصویر

ضبط کننده‌های هیبریدی و شبکه DIVAR دوربین‌های مداربسته‌ای را با ویژگی‌های تخصصی امنیتی به دست می‌دهد که نصب و استفاده آسان دارند.

دستگاه‌های مقیاس‌پذیر

روند تبدیل سیستم‌های قدیمی به سیستم‌های تحت شبکه کامل هنوز به اتمام نرسیده است. برای مثال در کسب و کارهای کوچک و متوسط هنوز تبدیل از آنالوگ به IP به پایان نرسیده است و در این بخش‌ها برنامه‌ریزی برای ارتقاء مرحله به مرحله سیستم‌های مداربسته در حال اجرا است. یافتن دستگاه ضبط کننده مناسب برای این انتقال مشکل است؛ یا اگر سیستم مداربسته با سیستم مدار بسته full IP تعویض شده باشد، کسب و کارهای کوچک و متوسط با معضل یافتن دستگاه ضبطی مقیاس‌پذیر برای رشد کسب و کار خود مواجه می‌شوند. این سازمان‌ها به سیستم مداربسته‌ای نیاز دارند که بتوان آن را متناسب با نیازهای رو به رشد تغییر داد. شرکت بوش با استفاده از دستگاه‌های ضبط کننده هیبریدی و شبکه DIVAR دقیقاً این هدف را برآورده ساخته است. این دستگاه‌ها طراحی خاصی برای عملکرد 24/7 دارند که ضمن تامین ایمنی تخصصی، نصب و استفاده آسان دارند.

شبکه DIVAR و ضبط کننده‌های هیبریدی DIVAR

برای کسب وکارهای کوچک و متوسطی که به دنیای دیجیتال وارد شده‌اند، شبکه DIVAR 2000) 16 کاناله)، 3000 و 5000 (هر دو 32 کاناله) روش‌هایی مقرون به صرفه برای سرمایه‌گذاری در دوربین‌های مداربسته تحت شبکه با قابلیت ارتقاء است که می‌توان آنها را به موازات رشد کسب و کار مقیاس‌بندی کرد. سیستم مداربسته تصویری کامل به دلیل مقیاس‌پذیری آن بادوام‌تر شده است. چون از سوییچ داخلی PoE (تغذیه از شبکه) استفاده می‌شود، متصل کردن دوربین‌های تحت شبکه به این ضبط کننده‌هایسیستم‌های مدار بسته تحت شبکه به هیچ آداپتور برق جداگانه‌ای نیاز ندارد، به این ترتیب نصب سریع و آسان می‌شود. سوییچ PoE نیروی لازم را به حداکثر 16 دوربین متصل می‌رساند. هر دوربین به طور خودکار آدرس IP را از ضبط کننده دریافت می‌کند تا عملکرد ساده plug-and-play ممکن شود.

مدل‌های هیبریدی DIVAR 3000 و 5000 دستگاه‌های ضبط کننده مقرون به صرفه‌ای برای کسب و کارهایی هستند که در حال حاضر دوربین مداربسته آنالوگ دارند و می‌خواهند تمام دستگاه‌ها را در یک مرحله به دستگاه‌های IP ارتقاء دهند. همچنین چون تمام 32 کانال در دسترس را می‌توان با دوربین‌های مداربسته تحت شبکه تجهیز کرد، این امکان وجود دارد که تمام دوربین‌های آنالوگ را به تدریج تعویض کرد. حداکثر 16 دوربین آنالوگ را می‌توان به یک دستگاه ضبط کننده هیبریدی DIVAR متصل کرد. مدل‌های هیبریدی DIVAR به کسب و کارهای کوچک و متوسط اجازه می‌دهد تا ارتقاء سیستم‌های آنالوگ به تحت شبکه را با سرعت دلخواه خود پیش ببرند.

برای این که ضبط کننده‌های هیبریدی و شبکه DIVAR همواره به روز باشد، باید نظارت و پیکربندی آسانی داشته باشد تا بتوان تصاویر زنده را به راحتی مشاهده کرد و تصاویر ضبط شده را در هر زمان دلخواه از هر نقطه‌ای به عقب برگرداند. تنظیمات محلی پیکربندی را می‌توان با استفاده از برنامه DIVAR Viewer انجام داد که قابل نصب بر روی گوشی‌های هوشمند (iOS و اندروید) است و از راه مرورگر نیز می‌توان به آن دسترسی داشت. این برنامه را می‌توان برای کنترل کردن عملکردهای دوربین چرخشی (زوم و چرخش) نیز به کار برد. خدمت DDNS بوش این امکان را برای کاربران فراهم می‌آورد تا بدون هزینه برای ضبط کننده خود نام تعریف کنند و به این ترتیب ضبط کننده خود را به راحتی و بدون ورود آدرس آی پی هنگام کار با مرورگر پیدا کنند.

کاربردها

سری‌های 2000 و 3000 شبکه DIVAR و دوربین 3000 هیبریدی DIVAR دستگاه‌هایی بی‌نظیر برای کسب و کارهایی مانند فروشگاه‌های مستقل، سوپرمارکت‌ها یا هتل‌های متوسط هستند که فقط یک موقعیت دارند. مدل‌های شبکه 5000 DIVAR و 5000 DIVAR هیبریدی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوان آنها را به راحتی روی قفسه 19 اینچی نصب کرد؛ این ویژگی مدل‌های فوق را برای کسب و کارهای کوچک و فروشگاه‌های زنجیره‌ای مناسب ساخته است که ترجیح می‌دهند دوربین در محلی خارج از دید زیر کنتور، در اتاق سرور مجزا یا محل مناسب دیگری نصب شود. شبکه DIVAR و دستگاه ضبط کننده هیبریدی مناسب برای کسب و کارهای کوچک و متوسط قابلیت ارتقاء در آینده را دارد و به صاحبان مشاغل اجازه می‌دهد تا به تدریج سیستم را به سمت تحت شبکه کامل سوق دهند.

رنج قیمت دوربین مداربسته بوش

دوربین مداربسته بوش و تجهیزات نظارت تصویری این شرکت در رنج محصولات بالا رده بازار با کیفیت بالا می باشد. اگر به دنبال تجهیزات سیستم مداربسته تحت شبکه با کیفیت بالا هستید و از نظر بودجه می توانید برای این تجهیزات هزینه بالایی داشته باشید می توانید از دوربین مداربسته بوش استفاده نمایید.