نویز تصویر دوربین مداربسته

چگونه نویز تصویر دوربین مداربسته را برطرف کنیم.

پس از اجرا و راه اندازی دوربین های مداربسته و حتی با اجرای تمام اصول و موارد فنی و مهندسی باز هم دیده می شود که در تعداد کمی از تصاویر نویز وجود دارد که به آن نویز تصویر دوربین مداربسته می گوییم .

اما برای یرطرف کردن این نویز تصویر دوربین مداربسته چاره کار چیست؟

چگونه نویز تصویر دوربین مداربسته را برطرف کنیم و تصویر بدون نویز داشته باشیم ؟

در ابتدا اصول اولیه ای که باید در اجرای سیستم های دوربین مداربسته رعایت شود را اعلام میکنیم و سپس به نکات ظریف تر می پردازیم .

۱ انتخاب مسیر صحیح برای سیم کشی – داکت کشی – لوله گذاری

۲ انتخاب سیم کواکسیال متناسب با مسافت و محیط

۳ استفاده از کانکتورهای با کیفیت   BNC

4- به کارگیری ترانس و منبع تغذیه باکیفیت

۵ نصب پایه دوربین و دوربین در محل مناسب بدون لرزش

۶ – انتخاب محل مناسب قراردادن ذخیره سازDVRNVR  دور از دکل های فشار قوی

۷ استفاده از دوربین ها و لنزهای باکیفیت

۸ از یک برق ثابت و بدون تناوب ۲۲۰ ولت استفاده نمایید

۹ – در صورت امکان از سیم ارت استفاده کنید

۱۰ متناسب ساختن نور محیط با دوربین خریداری شده

۱۱ دورکردن لوازمی که نویز تولید می کنند از کواد – سوئیچر – دی وی آر و مانیتور

۱۲ – جابجایی دوربین از وسایلی که لرزش یا نویز ساطع می کنند.

۱۳ – دو یا چند تکه نبودن کابل تصویر ودر صورت اجبار استفاده از کانکتور مخصوص

پس از اینکه طرح اولیه جانمایی و تعداد دوربین های مداربسته در پلن، از لحاظ فنی مشخص می شود و به تایید کارفرما میرسد، نوبت به بستر سازی مناسب از لحاظ داکت کشی و لوله گذاری و سیم  کشی برای دوربین های مداربسته است .

سیم ها ممکن است از زیر زمین ،روی سطح دیوار، حتی داخل دیوار و یا زیر سقف ها و دیوارهای کاذب عبور کند. در هر کدام از این موارد، باید شرایطی را در نظر گرفت تا سیم بیشترین عمر را داشته باشد و آسیبی نبیند .

مثلا اگر سیم ها به صورت دفنی است و از زیر زمین عبور می کند باید داخل محفظه ها و لوله های فلکسی روکش داری عبور کند تا از جوندگان محافظت شود .همچنین در صورت عبور از روی دیوار باید از داکت های فلزی و یا پلاستیکی استفاده نمود .برای عبور از داخل سقف های کاذب و پشت دیوار های کاذب باید از لوله های پلاستیکی با کیفیت استفاده نمود .

اما پس از رعایت این نکات باید بهترین مسیر عبور را پیدا کنیم. مسیری که ترجیحا با کابل های برق فاصله استاندارد را داشته باشد. حداقل پیچ و خم را داشته باشد. در صورت عبور از داخل چاه آسانسور و یا منهول و رایزر ها، فاصله مطمئنه را تا سیم هایی که نویز ایجاد می کنند، داشته باشد .در خیلی از مواردی که نویز تصویر دوربین مداربسته وجود دارد، مشاهده شده که سیم ها از کف منهول در آب و در لابلای سیم های دیگر و بدون استفاده از روکش رها شده است و نه تنها از داکت یا لوله ای منظم عبور نکرده بلکه حتی با بست به جایی مهار نشده است .

در انتهای کار باید سیم ها مانند موی انسان شانه شود تا ازعدم  تاب خوردگی و پیچش آنها به دور یکدیگر مطمئن شوید. سپس آنها را یک اندازه کوتاه کنید تا کار از نظم و جلوه بیشتری برخوردار باشد. همچنین با استفاده از لوله های پلاستیکی ۴۰ می توانید در پشت رک آنها را دسته بندی و مرتب نمایید .